Influencer

Influencer Marketing

Influencer

01.

Nedir ?

Instagram, Tiktok, Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mecralarında çok sayıda takipçisi bulunan internet fenomenlerine denir. Gündelik yaşamlarını paylaşan kişiler, deneyimlerini ya da kullandıkları ürünler hakkında takipçilerini bilgilendirmektedir. Sosyal medyanın günümüzdeki etkisinin artması ile birlikte influencerlar da pazarlama dünyasının önemli bir parçası oldu.

03.

Marketing'in Faydaları

Dijital dünyanın kanaat önderi haline gelen influencerlar, markaların akılda kalıcı hale gelmesinde önemli rol oynamaktadır. Infleuencerla birlikte proje üretmek marka sadakatinin oluşturulmasında fayda sağlamaktadır. Deneyimlerini aktaran influencerlar, hali hazırda olan ürün kullanıcılarının da bağlılığını artırmaktadır. Potansiyel olarak görülen müşteri kitlesi, influencerlar aracılığı ile nihai alıcıya dönüşebilmektedir. Marka bilinirliğinin artırılması konusunda da influencerlar önemli bir aktöre dönüşmüştür.

02.

Marketing nedir ?

Eski bir pazarlama metodu olan ağızdan ağıza pazarlamanın günümüz teknolojisine uyarlanmış halidir. İnternette güvenilir olarak görülen ‘fenomen’lerin yaptığı paylaşımlar ile markaları, hedef kitlelere bir araya getiren pazarlama yöntemidir. Bu sürecin sonunda marka bilinirliğinin artırılması, hedef pazarlama alanlarına ulaşılması sağlanmaktadır.

04.

Celebrity'den Farkı

Influencerlar ile ünlüleri birbirinden ayırmak pazarlama stratejinizde çok önemli bir yere sahip olmalıdır. Influencerlar sürekli takipçileri ile etkileşim halinde olan, hayatına ve deneyimlerine dair sık paylaşım yapan kişilerdir. Influencerlar ayrıca kendi alanlarında da uzmanlaşmış isimlerdir. Makyaj, spor, oyun, teknoloji gibi birçok alanda influencerlar bulabilirsiniz. Micro ya da macro influencerlar ile önemli kitlelere erişim sağlanabilmektedir.

Flick ile Influencer Marketing

Flick olarak; markanızın hedeflerine yönelik çalışmalar yürütmektedir. Markanız ile en uyumlu şekilde çalışacak influencer’ların kim olduğunu belirleyecek deneyime sahibiz. Marka elçisi olacak isimlerle markalarınızı bir araya getirerek, en doğru hedef kitleye erişmenizi sağlayacak kampanya stratejinizi oluşturmaktayız.

Kampanya sürecini takip edip, istatistiklerle birlikte sizlere detaylı bir raporlama yapıyoruz.